yukari

Hakkımızda

Her şey ufak bir zeytin bahçesinde, geçim derdiyle başladı. Zamanla bu uğraş aşk ile yapılan bir geleneğe dönüştü. Binlerce yıldan bu yana gelmiş bu kadim ağaç edelerimin bize bir yadigarı ve manevi emaneti.


Zeytin demek emek demek. Zeytin demek sevgi demek. Zeytin demek sabır demek. Biz, EGETAN Zeytincilik ailesi olarak zeytin bahçelerimizde sevgiyle yetiştirdiğimiz zeytinlerimiz ve soğuk sıkım naturel sızma zeytinyağlarımız ile gurme zeytinciliği sofralarınıza getiriyoruz. Zeytinlerimizi dalından ellerimizle topluyoruz. Böylelikle zeytinyağı haline gelecek zeytin tanelerimizin dokusuna zarar vermiyor, kabuğunu zedelemiyor ve ezilmeden en yüksek nefaseti almasını sağlıyoruz. Özenle topladığımız birinci kalite zeytinlerimizi 26 derece sıcaklıkta soğuk sıkım yönteminden geçiriyor ve böylelikle düşük asitli naturel sızma zeytinyağlarımızı elde ediyoruz. Kendimizi geliştirebilmek için sürekli çabalıyoruz.

Geziyor, farklı ülkelerdeki zeytin ve zeytinyağı üreticileri ile bir araya geliyor, tecrübelerimizi birbirimize aktarıyoruz. Sevgiyle büyütülen bu emanetlerden bize kalan güzelliği ve eşsiz zeytin lezzetini daha çok insanla paylaşmak istiyoruz. 

Çünkü lezzetin ve güzelliğin paylaşıldıkça çoğalacağına inanıyoruz.